Tasarım Vakfı – Keçe İşler Atölyesi

20 – 25 Haziran tarihlerinde Keçe Sanatçısı Ayfer Güleç tarafından yürütülecek olan ‘Keçe İşler Atölyesi’nde profesyonellerin katılımıyla gündelik obje, giysi, mobilya, aksesuar, mimari eleman tasarımları geliştirilecek ve üretilecektir.

Atölye Yeri: Tasarım Vakfı Bodrum

Atölye Tarihi: 20-25 Haziran 2016

Konusu: Keçenin çağdaş sanat ve tasarım alanında yeniden kullanımını gündeme getirerek katma değeri yüksek fikirler ve işler çıkarmayı hedeflemektedir. Atölye kapsamında profesyonel sanatçı ve tasarımcıların katılımıyla gündelik obje, giysi, mobilya, aksesuar, mimari eleman tasarımları geliştirilecek ve üretilecektir.

Arayüz: Keçe, ipek, karışık malzemeler

Lider: Ayfer Güleç / Kültür Bakanlığı Sanatçısı

Katılımcılar: Tasarımcılar, sanatçılar

AYFER GÜLEÇ, Keçe Sanatçısı
Ayfer Güleç keçe sanatına kendini adamış bir ressam. Eskişehir’de doğmuş ve öğrenimini tamamladıktan sonra yıllarca plastik sanatlar öğretmenliği ve atölye yöneticiliği yaptıktan sonra keçeye ile çalışmaya başlamıştır. Balıkesirli bir ustadan keçe sanatı öğrenmiş ve yerleştiği Sakin Şehir Seferihisar’da KAGİDER’in desteği ile bir atelye açarak ticarete atılmıştır.

20’nin üzerinde resim sergisi olan Ayfer Güleç 12 yılı aşkındır Seferihisar’da yaşıyor ve uğraşılarını keçe üzerinde sürdürüyor. Ayfer Güleç, Kültür ve Turizm Bakanlığınca YB2012.0091 numara ile Geleneksel Sanatlar Sanatkarı olarak tanınmıştır.

ATÖLYE KATILIM PAYLARI
Pazar Akşam Giriş – Cumartesi Öğlen Çıkış / Haftalık

ATÖLYE 2280 TL
* ATÖLYE (Seminer, malzeme, öğle yemeği dahildir.)

ATÖLYE + KONAKLAMA 3000 TL
* KONAKLAMA (Konaklama ve kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği dahildir.)

Yurt içi ve yurt dışından profesyonellere açık olan katılımlar için ülkemiz üniversite ve akademileri ilgili bölümlerinin son dört yıl mezunlarına burs olanakları sağlanmaktadır.
%80 Burslu katılım imkanı için başvuru yapmak isteyen adayların mezun oldukları ilgili bölümlerden alacakları referans ile başvurmaları gerekmektedir.
*Referansların, üniversitelerin ilgili bölümleri tarafından e-posta yoluyla [email protected] adresine gönderilmesi gerekmektedir.

* Birden fazla atölyeye başvuru ve katılım mümkündür.
* İlgili bölümlerin 2016 yılı mezunları atölyelere başvuruda bulunabilir.

Son başvuru tarihi: 13 Haziran 2016

Atölyelerimize kayıt hakkında bilgi ve sorularınız için:
[email protected]

Detaylı bilgi ve başvuru formu için: Tasarım Vakfı