Haftalık Tasarım İlham Kaynağı #13

BU HAFTA SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ;

Şu küçük cep şeytanını bilmeyen yoktur herhalde hani şu kulaklığınız sizden habersiz birbirine dolayan. Bunu engellemek için belirli alternatifler var, bu üründe onlara ayrı bir örnek olarak bize sunuluyor. Ürün üç parçadan oluşuyor, birbirlerine mıknatıslar yardımıyla tutunuyorlar. Kulaklığımızı üç ana kısmını tutmamıza yarıyor sol kulaklık, sağ kulaklık ve jak çıkışı. Böylece karışmasını engelliyor.

minko_buds_2

Studio Ayaskan’dan Begüm ve Bike Ayaskan tarafından tasarlanan Trace Clock lazer UV ışığını kullanarak transparan bir ışık geçişiyle bize saatin akışını çok daha farklı bir şekilde sunuyor. Bu sene 4’üncüsü düzenlenen Lexus Design Award kapsamında tasarımları finalist olmaya hak kazanıyor ve geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Milano Design Week’te Lexus şirketi finalistleri kendi kurduğu alanda sergileyerek ürünü bütün dünyaya tanıttı.

Trace-Studio-Ayaskan-164-e1460470983962-600x400

ONEI Radio sosyal alanda etki yaratan iyi tasarımlardan bir tanesi. ONEMI Şili Milli Alarm Ofisi için tasarlanmış, radyo doğal afetlerde oluşan facialarda devletin halkla iletişim kurabilmesinin en ucuz, taşınabilir ve efektif yolu. Radyonun ana malzemesinin kartondan olması katlanabilmesini ve böylecene kolaylıkla saklanabilmesini sağlıyor. Arkasındaki solar panel sayesinde şarj sıkıntısını en aza indirgiyor.

onemi_radio_2

Grafik tasarımcı Leonardoworx  matematiği, tipografya ve geometriyi karıştırarak  ‘Geometry Is Not An Opinion’ adlı bir grafik tasarım serisi yaratmış.  Bu grafikler yaratırken trigonometriden ve temel matematik kurallarından ilham almış.

neonlightletters-4-900x900

Facebook gif paylaşımına açılınca, gifler çok kısa bir sürede internetin popüler iletişim yolu oldular. David Szakaly bir kreatif direktör, Fredlig adlı grafik tasarım ofisinin kurucularındanve aynı zamanda ilki favorim olan bu giflerin yaratıcısı.

gif-hypnotique-011