Ofis Mobilyaları Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekilenler

ofis-mobilyaları

Ofis mobilyaları seçiminde nasıl davranacağını bilmiyor musunuz?

Ofis dekorasyonu hazırlanırken çok önemli olan ve dikkat edilmesi gerekilen konu mobilya tercihidir. Ofis tasarımı için mobilyaları seçerken, günümüz modern koşullarına uyan ve çalışma şartlarına uygun olmalıdır. Ofis ortamına uygun, şık ve rahat mobilyaları seçerken bu hususlara dikkat edin.

  • Ofis dizaynını yaparken kendiniz için masa ve sandalye, misafirleriniz için ise güzel görüntülü bir koltuk ile sehpa almanız yeterli olacaktır.
  • Mobilya seçimini yaparken, mekanın renkleriyle uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken nokta; çalışma işleyişini engellemeyen, dikkat dağıtmayan ve olabildiğince sade renkleri tercih etmektir.
  • Ofis mobilyaları seçimi sırasında açık ton mobilyaları kullanmamaya çalışın. Kesinlikle kullanmayın demiyoruz fakat açık renkli mobilyalar çok çabuk kirlenir.
  • Mekana resmi bir hava oluşturmak isterseniz, ofislere özel hazırlanan deri koltukları kullanabilirsiniz. Deri koltuklar diğer koltuklara göre daha rahat olduğundan isabetli bir karar almış olacaksınız.
  • Deri koltuk almayı planlıyorsanız, yaz mevsiminde deri koltukların terletme özelliğini de aklınızın bir köşesine yazın. Unutmayın, her eşya seçiminde olumlu ya da olumsuz etkilerini göz önünde bulundurun.
  • Çok fazla mobilya değişimi yapmayı planlanmıyor iseniz, mobilyaların kaliteli ve uzun süreçte ayakta kalacak modellerden seçim yapınız.
  • Ofislerin her gün temizlenme fırsatı olmayacağı için elinizden geldiğinde kolay temizlenebilen modeller seçin. Çok fazla leke bırakan ve hemen kirlenen modellerden uzak durun.
  • İş ortamının ve çalışanlarınızın performansını yükseltmek için şık modellere göz atın. Sadece ofis dekorasyonu için hazırlanan mobilyaları tercih edin. ofis-mobilyaları-2 ofis-mobilyaları-3 ofis-mobilyaları-4 ofis-mobilyaları-5 ofis-mobilyaları-6 ofis-mobilyaları-7 ofis-mobilyaları-8 ofis-mobilyaları-9

Not: Resimler için dekoryasam.com’a teşekkür ederiz.