Home Ofis ile İş Hayatını Sürdürenlere Dekorasyon Fikirleri

home-ofis

Home ofis dekorasyon önerileriyle rahat çalışma ortamı hazırlayalım…

Home ofis dizaynı yapmak önemli bir olaydır. Sonuçta kategori ne olursa olsun başarılı bir iş çıkarmanız gereklidir. Ofis bölgesinin ev içerisinde olması, ev ile çok dip dibe olması zorunluluğu doğurabilir ama mümkün olduğunca bu durum engellenmelidir. Yoksa bir türlü ev havasından çıkmayarak iş hayatınızda başarılı bir süreç yakalayamazsınız. Home ofis için hazırladığınız bölgeyi ev halkından uzak, ofis mobilyaları ve mekana ofis boyutu katacak objeler seçerek hazırlamalısınız.

Home Ofis için Dekorasyon Önerileri

  • Ofis bölgesi olarak hazırlayacağınız oda, evin en sakin ve sessiz bölgesi olmalıdır. Yoksa konsantrasyon bozukluğu yaşayabilirsiniz. Çok gerekirse pencere ve kapıyı iptal etmeyi bile düşünebilirsiniz.
  • Ofis için ayırdığınız alan, salonun veya odanın bir bölümü olmalıdır. Kısacası ofis için kesinlikle özel bir oda hazırlamalısınız. Bu şekilde ihtiyacınız olan eşyaları bir arada tutabilirsiniz.
  • Ofis havasını odanızda tutmak performansınızı yükseltecektir. Bu yüzden ofis dekorasyonunda kullanılan obje ve malzemeleri tercih edin. Mümkün olduğunca halı kullanmamaya özen gösterin.
  • Aydınlatma konusunu aynı ofislerde ki spot ışıkları kullanarak sağlayabilirsiniz. Ev dekorasyonunda kullanılan avize ve abajurları kullanmayın. Masa lambalarıyla spotları destekleyebilirsiniz.
  • Ofisin dizaynına farklı bir boyut katmak ve kullanım için bir kütüphane hazırlayabilirsiniz. Odanın en açık olan ve masanıza yakın olacak şekilde bir yer seçin. Fikir verecek olursak, şu sıralar asimetrik kesimli kütüphane modelleri çok popüler.
  • Ofisi daha güzel görünüme sokmak için bitkileri kullanabilirsiniz. Büyük boyutlu çiçekler yerine daha çok pencere kenarına yerleştirilen küçük çiçek türlerini düşünün. home-ofis-2 home-ofis-3 home-ofis-4 home-ofis-5 home-ofis-6 home-ofis-7 home-ofis-8 home-ofis-9 home-ofis-10 home-ofis-11

Not: Resimler için dekoryasam.com’a teşekkür ederiz.