kendin-yap

Kendin Yap ile 7 Pratik Aksesuar

kendin-yap

Kendin yap projeleri arasından seçtiğimiz fikirleri sizler için hazırladık…

Biraz yaratıcılık ve birkaç malzeme ile evinizde bu ev aksesuarlarını hazırlayabilirsiniz. Uygun maliyeti ve kısa sürede hazırlayabileceğiniz kendin yap projeleriyle evinizin daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Gelin projelere bir göz atalım.
1. Sade Kavonozlarınızı Renklendirelim

kendin-yap-2

İlk olarak kavonozun kapağını guaj boya ya da arkilik boya ile istediğiniz renge boyayın. Yine oyuncak hayvanları da istediğiniz renge boyayın ve kurumalarını bekleyin. Bir yapıştırıcı yardımıyla kuruyan hayvanları kapaklara yapıştırın.
2. Değişik Şekillerde Mum Yapımı

kendin-yap-3

Öncelikle normal mumu bir kap içerisine koyun. Dilediğiniz renkteki ufak parça bir pastel boyayı da kap içerisine ekleyin. Ardından bunları yakarak eritin. Kurabiye kalıplarından birisine mum filtresini ekleyin ve eritilen mumu kalıplara dökerek donması için kenara bırakın.
3. Duvar Aksesuarı

kendin-yap-4

Kare boyutunda ufak tahta parçalarını yine guaj ya da arkiik boya kullanarak boyayın. Ardından istediğiniz bir fotoğrafın çıktısını alarak, fotoğrafın bir kısmını dekupe ( temizleyerek ) ederek yapıştırın. Kendi fotoğrafınızı yaparak daha marjinal bir görsel çıkarabilirsiniz.
4. Aydınlatma

kendin-yap-5

Bir konserve kutusunu istediğiniz şekilde delin. Sprey boya kullanarak konserve kutusunu boyayın. İçine bir adet mum ekledikten sonra aydınlatmayı oluşturmuş olacağız.
5. Avize Yapımı

kendin-yap-6

Top veya balonun etrafını ip ile sardıktan sonra ipi yapıştırın. İlk önce ipi yapıştırıp, top veya balonun etrafına sararsanız daha sağlam olur. 1 gün bekledikten sonra balonu patlatın. İşte avize hazır!
6. Pompom Çiçekler

kendin-yap-7

İpi elinize alın ve çatal yardımıyla pompom hazırlayın. Ardından evinizdeki eski çiçeklerin sapını veya çöp çubuklarını kullanarak, pompomlara geçirin. Yapıştırırsanız daha sağlam olur.
7. Vazo Yapımı

kendin-yap-8

Cam süt şişelerinden alın. İpi yapıştırıcı ile besledikten sonra cam şişenin etrafında gezdirin. İşte kreatif bir vazo tasarımına sahip oldunuz!