Haftalık Tasarım İlham Kaynağı #11

BU HAFTA SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ;

Tasarımcı Lin Shang-Yi tarafından tasarlanan musluk ortasındaki oynar başlığın içindeki filtreler  sayesinden suyunuz size arındırılmış şekilde sunuyor. Başlığın içindeki filtreler ömürlerini doldurduktan sonra içi açılıp kolay bir şekilde değiştirilebiliyor. Musluğun üstteki parçasını manyetik yüzeyden ayırarak başlığı istediğiniz konumda kullanabiliyor ve buda size daha kapsamlı bir kullanım sunuyor.

puro_faucet_4

Fahrudi Salech tarafından yaratılan Ruudios stüdyosu, sanat yönetimi ve illüstrasyon tabanlı çalışıyor. Yakın zamanda gerçekleşen paskalya bayramının ana sembolü olan paskalya yumurtaların üzerine çizimlerin yapılması bir gelenektir. Sanatçımız ise bu sefer farklı bir açıdan bakarak dönemin en popüler spor ayakkabılarını yumurtalarını üzerine işlemiz.

creativesneakerseggsforeaster-1-900x600

Japonya araba üreticisi Toyota, Setsuna adlı elektrik ile çalışan ahşap bir araba konsepti tasarladılar. Tamamen ahşap gövdeye sahip arabada tek bir çivi bile bulunmuyor. Prototip 12 – 17 Nisan arasında Milano Tasarım Haftası’nda sergilenecek.

woodelectrictoyota1-900x599

3 Boyutlu yazıcıların artık günlük kullanıma dönmesiyle beraber üretebildiğimiz ürün çeşitliliği de arttı. Yaratıcısı Thomas Wirtz bizi tipografik harfleri deneyimlemeye davet ediyor. Yazıcıdan çıkardığı blokların içine alfabedeki harfleri istediğiniz gibi yerleştirebiliyorsunuz ve aynı zamanda içine koyduğunuz farklı malzemelerle inanılmaz görüntüler ortaya çıkıyor.  

By-The-Way-Wonderful-Typographic-Experience6-900x608

OSSIC X sadece bir kulaklık değil, VR uyumlu akıllı bir kulaklık. Ana amacı 3 boyutlu ses sağlamak olan OSSIC X kısaca sesleri sizin için gerçekçi şekilde ortamdaki sesi kulağınıza aktarması. Hem kablolu hem de kablosuz şekilde kullanılabiliyor, kablosuz kullanım için 10-saatlik pil ömrü var. OSSIC X şuanda popülaritesi bu kadar hızlı artan sanal gerçeklik gözlüklerinin ayrılmaz bir parçası olma yolunda ilerliyor.

471872_252_51695_0YkfVXcUr