Haftalık Tasarım İlham Kaynağı #10

BU HAFTA SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ;

Tasarımcısı Klivisson Campelo olan bu fütüristtik bıçaklar aynı zamanda paleolitik çağın çizgilerini üzerinde bulunduruyor.  Yontulmuş görünüşü ve taş – çağındaki aletlerden  ilham  alınarak tasarlanmış olması ve o dönemin ham geometrilerini en minimal şekilde yansıtmış olması onu çok daha anlamlı ve estetik kılıyor.

ip_knife_5

Kickstarter projesi olan ‘Lifepack’ son zamanlardaki en popüler kickstarter projelerinden biri. Arkasında çalışan ekip kendi aralarında ‘the mobile office’ diye bahsediyorlar çünkü çanta masanızın üstündeki her şeyi içinde barındırabiliyor ve aynı zamanda içinde bulundurduğu güneş panel bataryası sayesinde telefonunuz, tabletinizi vs. şarj edebilmenizi sağlıyor. Benim en beğendiğim özelliklerinden bir tanesi de gizli cepleri olması.

1

Wrenchit herkesin evinden bulundurmak isteyeceği bir çok amaçlı alet. Temel olarak hafif olması, küçük bir boyuta sahip olması ve cebe sığabilmesi için tasarlanan Wrenchit bir alet çantasında bulunan bir çok aletin yerine geçebiliyor. Bütün takım toplamda 1 tane ana gövde ve 10 tane değiştirilebilen parçadan oluşuyor.

wrenchit_multitool_10

Yener Tokun tarafından çekilen fotoğraflar serisi İstanbul’u renkli bir perspektiften görmemizi sağlıyor. Fotoğraflardaki kompozisyon ve çizgilerle oynayarak İstanbul’u farklı bir açıdan keşfediyor.

istanbul-6-900x900

Hafale Şirketi, mobilya ve iç mekan konusunda bir sihirbaz.  Buldukları iç mekan ve özellikle mutfak çözümleri gerçekten zekice düşünülmüş. Dolap kapakları açılıp arkasındaki gizli mutfak tezgahı ortaya çıkması, tezgahın üstündeki kapağın altına yerleştirişmiş ocak ve bunun gibi  çözümler mutfağınızda ciddi yer kazanmanızı sağlıyor ve aynı zamanda ölü noktaları değerlendirmek için iyi bir yol.