Haftalık Tasarım İlham Kaynağı #9

BU HAFTA SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ;

Büyük şirketlerin logolarının dünyaca ünlü sanatçılar tarafından tasarlansaydı nasıl gözükürdü hiç düşündünüz mü? İtalyan tasarımcı Francesco Vittorioso grafik tasarımını yaptığı logo revizyonlarında başarılı örnekler mevcut. Benim favorilerim Macintosh ve Ferrari’nin logoları.

Brands-Logos7-900x439

Blogger Austin Radcliffe, bloğunda paylaştığı fotoğraflarla giderek popülerleşen bir fotoğraf serisi yakaladı. Fotoğraflar takıntılı şekilde organize ettiği ürünlerden meydana geliyor. Bu fotoğraflar Tom Sachs adlı bir artist tarafından ‘Things Organized Nealty ‘ adı altında bir kitapta toplanarak satışa çıkartıldı.

ThingsOrganizedNeatly_p070

Teknolojinin gelişmesiyle beraber her geçen gün daha da tembelleşiyor ve sanldayede oturduğumuz süreler giderek uzuyor. İşte tamda bundan dolayı Monk’a ihtiyacımız var. Monk küçük bir robot, uzun süre oturduğunuzda size bunu içerisindeki küçük ışığı yakarak hatırlatıyor. Düzenli olarak saati kontrol etmenize veya alarm kurmanıza gerek kalmıyor.

Startup Stock Photos

Teknelerde en çok kullanılan ürünlerden biri olan usturmaçalar bir teknenin gövdesinin zarar görmesini engelleyen en önemli etmenlerdendir. Ancak pahalı ve çok yer kaplaması onu en iyi çözüm yapmamaktadır. Dört Türk tasarımcının yaptığı ürün usturmaçaların yerine geçebilecek başarılı bir alternatif çözüm sunuyor. İç içe geçerek sadece bir tane usturmaçanın kapladığı alan kadar yer kaplayarak inanılmaz bir ölçüde teknede yer kazandırıyor.

landho_03

Spor giyim şirketi Nike yeni ayakkabısını tanıttı.  Nike Hyperadapt 1.0 adlı ayakkabı tabanında bulunan sensörler yardımıyla ayağınızı algılıyor ve sonra içindeki minik elektronik robotlar sayesinde kendini bağlayabiliyor. Yanlarında bulunan kontrol tuşları sayesinde manuel olarak da ayarlayabilmenizi sağlıyor.  İçindeki bataryası kablosuz şekilde şarj olabiliyor ve sadece iki – üç saatlik şarj süresiyle bataryayı tam olarak doldurabiliyorsunuz. İki haftalık bir kullanım için yeterli miktarda enerji sağlıyor.

Nike_EARL_self_lacing_trainers_sneakers_HyperAdapt_dezeen_sq