Haftalık Tasarım İlham Kaynağı #12

BU HAFTA SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ;

Ahşap çatal bıçak seti çokta bulaşık makinesinde yıkamak isteyeceğiniz bir ürün değil ama setin elle ilişkili olduğu yerlerinin ahşap olmasının verdiği sıcaklık ve estetiği elle yıkamaya değer nitelikte yapıyor. Başından en sonuna kadar uzanan kesintisiz bükülme çizgisi ürünün sadece estetik için değil aynı zamanda ergonomik bir tutuş sağlıyor.

Tan-01

Grafik Tasarımcı Oliver K kendi kamerasıyla çektiği büyüleyici fotoğrafları sonrasında çeşitli geometrik şekillerle farklı anlamlar kazandırarak ölümsüzleşitiryor. Abstract Shapes adını verdiği projeye her hafta yeni bir çalışma ekliyor ve bu çalışmalarla gerçeği gördüğümüzün dışına çıkartıp yeniden tanımlıyor.

Stunning-Landscapes-Including-Abstract-Shapes2-900x1201

A ‘ Design Awards & Competition 2015 – 2016 senesindeki kazananları bir sitede toplayarak yayınladı. Tasarım konusunda dağıtılan ödüller sadece tasarımı ve tasarımcısı için değil aynı zamanda tasarımın kendisinin büyümesine yardımcı oluyor. Ürünler ödül almadan önce 70 kişiden oluşan sektördeki en deneyimli tasarımcılar tarafından görülüyor ve değerlendiriliyor. Yanko Design, sitenin içinden kendi favori 15 tasarımı seçerek bizlerle paylaşmış ama bütün kazananları görmek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

a-design-award

Dyson Şirketinin kurucusu, endüstriyel tasarımcı ve aynı zamanda mucit James Dyson şirketin yeni tasarımı Supersonic adlı saç kurutma makinasının reklamını yayınladı. İnsan kulağını rahatsız etmeyecek seviyedeki bir ses sahip ve saçlarınızı kuruturken fazla ısıdan dolayı zarar görmemesi için kendi ısısını kontrol altına alabiliyor. İngiliz firma ürünü tasarlarken insan saçını bir bilim dalı olarak  tasarladıklarını söylediler. Aynı zamanda bu ürün şirketin 2009 yılında çıkardığı vantilatör ile aynı prensipte çalışıyor.

dyson-supersonic-hairdryer-beauty-product-design_dezeen_936_4

Pigro Felice tarafından tasarlanan Modul’Air şişirilebilir bir dış mekan mobilyası ve aynı zamanda bir deniz yatağı. Modüler bir ürün olması sayesinden ürünü oluşturan parçalarla istediğiniz kombinasyonları yaratarak kendi dış mekan mobilyanızı yada deniz yatağınızı tasarlayabiliyorsunuz.

Pigro-Felice-Modul-Air-float-furniture-outdoor-3a