3D Printer Atölyesi- Telefon Kılıfını Kendin Tasarla!

1451420_424094867713640_842589337_n

ATÖLYE Istanbul’un düzenlediği 3D Printer Atölyesi 23 Kasım Cumartesi 13:30’dan saat 17:00’ye kadar sürecek. Mixer Tophane’de yapılacak olan etkinlik hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Telefon Kılıfını Kendin Tasarla!
Hızla gelişen teknoloji ve değişen trendler; tasarım ve üretim kültürüne de yön veriyor. Geleneksel makine tekniklerinden farklı bir altyapıyla çalışan hızlı prototipleme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak, çağa ayak uydurmak anlamına geliyor.

Neden iPhone Kılıfı Tasarlıyoruz?
iPhone, global dünyada sadece teknolojinin değil popüler kültürün de en büyük simgelerinden biri. Popüler bir objeye bireysel ifadenin katılabileceğini, tasarımın en eğlenceli hallerinden biriyle deneyimliyoruz.

3D Printer Nedir?
Hızlı prototipleme, katman yığma yöntemi ile imalat yapılmasını sağlayan bir üretim yöntemi. Bu yöntem ile üretim yapan cihazlar 3D printer olarak adlandırılıyor. 3D printer’ın en büyük avantajı, diğer yöntemlerin kısıtları sebebiyle üretilemeyen her türlü geometrik şekli çok kısa bir süre içerisinde oluşturabilmesi.

Önemli: Katılımcıların bilgisayarlarını beraberlerinde getirmeleri zorunludur. Katılım için herhangi bir program bilgisine sahip olmak gerekmemektedir.

İş Ortağı 3Dörtgen:
Son zamanların en yeni ve merak edilen teknolojilerinden biri olan 3 boyutlu yazıcıları sizlerle buluşturmayı amaçlayan 3Dörtgen, içerisinde satış, uygulama – geliştirme, 3D baskı – tarama ve kafe hizmeti sunan Türkiye’nin ilk ve tek konsept mağazasıdır. Mağazada birbirinden farklı 3 boyutlu yazıcıları ve hammaddeleri, yapı kitleri, yedek parçaları, 3D baskı dünyası ve tasarımla ilgili dergi ve kitapları bulabilirsiniz.
Ayrıca 3Dörtgen, 3 boyutlu yazıcı kullanıcıları tarafından hayata geçirilen ürünlerin sergilenmesi için de imkan sunmaktadır.
http://www.3dortgen.com/

Biletler: 150 (tam) 130 (öğrenci)
https://new.biletino.com/Event/EventDetail?eventid=49