Modern Otel Mobilyaları

Otel için kullanılacak mobilyaların müşteri çekmesi açısından lüks ve modern olması gerekmektedir. Müşteriler için hem göze hitap etmeli hem de konforlu ürünler olması gerekmektedir. Bu tarz ürünler alınırken konforlu ve rahat olmasına önem verilmelidir. Otel de kalmak isteyen kişilerin eşyalarını saklayabilecekleri alanların fazla ve geniş olması gerekmektedir. Otel için gerekli mobilyalar ikiye ayrılmaktadır. Otel odasında kullanılacak eşyalar, otel lobisinde kullanılacak eşyalar olmaktadır. Her ikisinde de görünüm önem arz etmektedir.

Modern Otel Mobilyaları (3)Otel için gerekli eşyalar:


Otel lobisinde kullanılan eşyalar bekleme salonları için gerekli koltuk takımları, sehpalar, yemek salonu için gerekli yemek masası, sandalyeler en önemli eşyalar arasında yer almaktadır. Tamamı gelen müşterilerin rahatlığı için üretilmektedir. Halılar, koltuk takımları ve perdelerin uyum içinde olması bir bütünlük sağlayacaktır. En basit modellerden başlayıp, oldukça lüks modellere kadar giden seçme fırsatı sunulmaktadır.


Modern Otel Mobilyaları (4)

Otel odası için gerekli eşyalar arasında ise yatak, komedin, aynalı şifonyer, gardırop, puf en başta gelmektedir. Müşterinin valiz ve eşyaları için en geniş ve fazla şekilde depolama alanı sunulmaktadır. Bazı lüks odalar da ise yine koltuk takımı ve sehpa gibi ayrıntılar eklenmektedir. Müşterinin her ihtiyacı göz önünde bulundurularak dekore edilmelidir. Böylece müşteri memnuniyeti kazanılmaktadır. Yatak seçimi isteğe göre tek kişilik ya da çift kişilik yapılabilmektedir.

 

Modern Otel Mobilyaları (2)Otel için kullanılacak olan mobilyaların kolay silinebilir ve temizlenebilir özelliklerde olması gerekmektedir. Koyu renklerden daha çok odayı ferah gösteren açık renkler tercih edilmektedir. Odaya eklenebilecek aksesuar çeşitleri arasında abajur, tablo, dekor yastıkları ve ayna en başta gelmektedir. Odanın lükslüğüne göre eşyaların sayısı ve kalitesi artmaktadır. Özellikle iş adamları için gerekli çalışma masası da en lüks odalara eklenerek müşterinin ihtiyacı giderilmektedir.

Modern Otel Mobilyaları (1)

Fotoğraflar Pinterest’ten konu ile alakalı olarak toplanmıştır.