Evlerimize Neden Modüler Mobilyalar Tercih Etmeliyiz

tasarimakademi-modülermobilya (4)Modüler mobilya son yıllarda oldukça fazla rağbet görerek en çok kullanılan mobilya türü olmaktadır. Kullanım kolaylığı ve ayrı ayrı parçalar halinde evin ihtiyacı kadar satın alınabileceğinden dolayı fazla yer kaplamamaktadır. Odanın büyüklüğüne göre fazla parçalar, küçükse de daha az parçalar ile ev döşemesi yapılabilmektedir. Genellikle spor bir hava kattığından dolayı genç odası ve oturma odası için uygun olmaktadır.

Modüler mobilya çeşitleri arasında kütüphane, köşeli takımlar, sehpalar, tek kişilik yatak ya da ranzalar, çalışma masaları, dolaplar, televizyon üniteleri oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu tarz ürünlere zamanla ihtiyaç duyulan parçalar eklenerek ürün büyültülmektedir. Yatağın kenarına, çalışma masası ya da şifonyer eklenerek ihtiyaç giderilmektedir. Bu tarz modüler mobilyalar sık sık taşınmak zorunda kalan kişiler içinde kolaylık sağlamaktadır. Kolay sökülüp, montaj yapılabilme özelliği ile taşınma işlemi kolaylaşmaktadır. Raf sistemi gibi ev için önem arz eden eşyaların şekilleri değiştirilerek farklı bir görünüm oluşturulabilmektedir. Özellikle bir eşyadan kolay sıkılan kişiler için istediği zaman şeklini değiştirme imkanı sunmaktadır.tasarimakademi-modülermobilya (1)

 

Özellikle genç oda ve çocuk odalarında kullanılan modüler mobilya ile ranza sistemi oldukça fazla rağbet görmektedir. Merdiven ile ranzanın üst katına çıkılarak farklı bir yaşam alanı uygulanmaktadır. Bazı mobilyalarda ise üst kat yatak alt kat ise oturmak için koltuk şeklinde tasarlanmaktadır. Dışarıdan dolap gibi görünen bir yer çekildiğinde yatağa dönüşmesi modüler mobilya özelliğinden olmaktadır.

tasarimakademi-modülermobilya (3)

Hem yerden tasarruf edip hem de farklı bir dizayn elde edilmektedir. Özellikle küçük odalarda iki kardeşinde yatağını alan tasarrufu ile aynı odaya koymak mümkün  Birbirine uyumlu renkler ve mobilyalar tercih edildiği durumlarda oldukça şık bir görünüm oluşturulmaktadır. Alışılmış mobilyaların dışına çıkarak, görenlerin dikkatini çekmektedir.

 

tasarimakademi-modülermobilya (2)