Haftalık Tasarım İlham Kaynağı #7

İyi Okumalar.

Sizin için seçtiklerimiz;

İsviçre merkezli tasarım ofisi Diiis’in tasarladığı bu minimalist ürün el aynası ve saklama kutusunun birleşmiş hali. Tasarımcıları fonksiyon, sadelik ve estetik değerlerini kendi içlerindeki dengeyi sabit tuta
rak tasarlamışlar. El aynası kapağın altında yerleştirilmiş böylecene kapağın sapını tutarak el aynasını kullanmamıza olanak sağlıyor. Aynı zamanda malzemesinin ahşap seçilmesi evdeki bütün alanlara kolaylıkla uyum sağlamasına yardımcı oluyor.

123

 

Hepimizin bildiği gibi insan vücudunun %60’ı sudan oluşmaktadır. Bundan dolayı suyun içinde olduğu alanlar her zaman gelişmeye açık. Hakhamanesh tasarladığı Worth Water adlı ürün bize suyumuzu vücudumuz ihtiyacına göre ayarlayabilme özelliği sunuyor. Ürünün içinde bulunan filtre ve alkali çubuğu suyu istediğimiz pH seviyesine göre ayarlayabiliyor.

123

 

Gençliğinde New York’a taşınan Troy Huang bir yazar ve aynı zamanda tasarımcı. Tasarım eğitimini tamamladıktan sonra şehrin enerjisini ve karmaşasını ifade etmeye yoğunlaşmış. Sonuç üç boyutlu ‘New York City Desk’, masanın altına yerleştirdiği ışıklar sayesinden şehrin silüet muazzam bir şekilde ortaya çıkıyor. Aynı proje Chicago, Rome, Venice, Hong Kong ve Barcelona şehirleri içinde yapılmak üzere planlanmış.

123

 

Büyük bir hoparlör gördüğünüzde, yüksek bir ses küçük bir hoparlör gördüğünüzde ise daha kısık bir ses bekliyorsunuz dimi. İşte tamda bu mantığa bağlı olarak tasarlanmış bir hoparlör. Akıllı tasarımı sesimizi arttırmak için yapılan en basit teknikten ilham almış, kağıttan koni. Hoparlörün sesini değiştirmek için tek yapmanız gereken koninin boyutunu değiştirmeniz.

123

 

Artem Dementyev, Cindy Hsin-Liu Kao, ve Joe Paradiso’nun birlikte çalışarak yaptığı bu ürünün adı SensorTape. Özünde bir devre rulosu olan kesebildiğiniz, tekrar ekleme yapabildiğiniz ve farklı yüzeylere takabildiğiniz bir ürün. Hiçbir ekstra koda gerek olmadan tamamen kendinden bilinçli sensörlü bir devre. Çektikleri video SensorTape’in neler yapabildiğini ve yapabileceklerini bizlere gösteriyor.