Haftalık Tasarım İlham Kaynağı #15

Hiç bir zımbayla kağıdın ortasını zımbalayama çalıştınız mı? Büyük ihtimalle birkaç denedemen sonra elinizde buruşuk bir kağıtla kalıcaksınız. İşte tam da buna çözüm olarak tasarlanmış, 45° Dereceli bir zımba var. Geleneksel zımbanın çalışma prensibine sadık kalarak sadece ana gövdenin yapısını değişmesiyle çözmüşler. Arkadaki referans gövdeside kağıda yasladığınızda tam 45° derecede kalabilmesini sağlıyor.

angle_staple

Bluepin günümüzün en büyük sorunu olan kablo karmaşasına ‘ya benim nasıl aklıma gelmedi’ denecek basitlikte bir ürün. Bluetooth ile telefonunuza bağlanan Bluepin sayesinden artık telefonlarınız daha özgür olucak. Tek tuştan oluşan basit arayüzü birkaç farklı basma farklılığı sayesinde telefonunuzdaki basit işlemleri yapabiliyorsunuz; gelen aramayı cevaplama, müziği başlatma ve durdurma, geçme vb. O an telefonunuzda hangi uygulama açıksa onla uyumlu hale gelerek rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

bluepin_apple_accessory_6

Helvetica, Objectified ve Urbanized filmlerinin yönetmeni Gary Hustwit, tasarımı temel alan film çekmeyi daha bırakmışa benzemiyor ve Dieter Rams’ı anlatacağı bir belgesel ile geri geliyor. Dieter Rams ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz sitemizde yer alan yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.  

3061113-inline-i-2-dieter-rams-to-be-the-subject-of-gary-hustwits-new-documentary

Skander Khlif Munich’e yeni yerleşmiş ve yeni yerleştiği şehirlerle tanışarak onları daha iyi anlaması gerektiğine inanıyor. Munich’in ana merkezine inerek, Munich’in sessizliğini gösteren bir fotoğraf serisi yayınlamış. Fotoğraf serisi kesinlikle sessizliği çekim açılarıyla ve renk uyumlarıyla başarılı bir şekilde desteklemiş.

72083738438745.576193f3e019f

Minimalist ve geometrik tasarıma, ergonomik değerlerden ödün vermeden nasıl bağlı kalırsınız? Pillowed Furniture serisi tasarımıyla bunu yapmayı başarmış. 8 – bit tarzıyla kendine has bir estetik akım oluşturmuş ve köşeli bir tasarıma sahip olmasına rağmen kaba durmamış. Bir şey kesin deneme imkanımız olsa, hiç birimiz karşı koyamayıp rahatlığını denemek isteriz.

pillowed_furniture_2