Kategoriler
Tasarım Etkinlikleri Tasarım Yarışmaları

Seramik Tasarım Yarışması 2014

  Seramik sanayi, yarattığı katma değer ve istihdam açısından ülkemiz ekonomisinin en önemli sanayilerinden  olup; ihracatta yerli kaynakları en fazla kullanan ve ithal ürünlere bağımlılığı en az olan sanayi kollarından biridir. 1950’li yıllarda üretime başlayan Türk Seramik Sektörü, kısa sürede dünyanın en büyük seramik üreticilerinden biri konumuna gelmiştir. Kalite ve yenilikçi tasarımları ile önemli başarılar […]

Kategoriler
Tasarım Etkinlikleri Tasarım Yarışmaları

DesignNext 2014 – Autodesk Ulusal Öğrenci Tasarım Yarışması

Bu yıl ikincisi düzenlenen DesignNext yarışması Autodesk firması tarafından gerçekleştirilmektedir.Geleceğin profesyonelleri olan mimarlık, mühendislik ve tasarım öğrencilerinin, Autodesk çözümlerini kullanarak dijital tasarım yetkinliklerini geliştirmelerini ve daha iyi bir geleceğe ilişkin özgün tasarımlar üretmelerini teşvik etmek için oluşturulmuştur.

Kategoriler
Tasarım Etkinlikleri Tasarım Yarışmaları

Yeni Nesil Oyuncaklar Yarışması

CEMER’in birincisini düzenleyeceği Ulusal Tasarım Yarışması aracılığıyla, genç tasarımcıların fikirlerini hayata geçirerek, insanların sokağa çıkmasını destekleyecek ve farklı kullanıcılara hitap edebilecek çeşitli kent oyuncakları için yaratıcı tasarımların teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.  Yarışma temel kullanıcı grupları göz önüne alınarak iki kategoride düzenlenecektir: