Beyaz Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dünyanın en güzel yerine misafirliğe gitsek bile kendimizi en rahat hissettiğimiz yerdir evimiz. İnsanın evi gibisi yoktur tabiri ne kadar da gerçektir. Bir evi güzelleştiren, gösteren ise dekoru yani mobilyalarıdır. Mobilya, kapalı mekanlarda kullanılan ve genellikle ahşaptan yapılmış ev eşyasıdır.

beyaz-yatak-odasi-2Evimizde kullandığımız mobilyalar oldukça önemlidir. Bir evi farklı kılan, özgünleştirendir mobilya. Eskiden günümüzde olduğu kadar çeşit yoktu ve genellikle el yapımı olduğu için az ve daha değerliydi. Günümüzde mobilya üretimi yapan büyük firmaların yanı sıra küçük işletmelerde bulunmaktadır. Az sayıda olsa da işletme kadar dahi büyük olmayan marangozhanelerde bulunmaktadır. Mobilyalar artık daha modern dokunuştadır. Hammadde olarak yine ahşap kullanılmaktadır fakat daha çok aksesuarla süslenmektedir. Genellikle ceviz, ıhlamur, meşe, kestane gibi ağaçlardan faydalanılmaktadır.


beyaz-mobilya (3)

Beyaz, insanın içini açan, ferahlık veren bir renktir. Çabuk kirlenme özelliği herkes tarafından bilinir fakat bu olumsuzluğu beyazın derinliğinin içinde kaybolmaktadır. Beyaz mobilyalar kullanılarak dekore edilmiş bir ev, diğer evlerden daha ön plandadır. İlk bakışta göze çarpar. Aynı zamanda ev hanımlarının çok önem verdiği hijyenin göstergesidir. Çünkü beyaz bir dekoru herkes kullanamaz. Karanlık ya da kapalı havalarda bile yaşam alanımız içimizi ferahlatacak şekilde olmalıdır. İşte bu yüzden beyaz mobilyalar kesinlikle doğru bir seçim olacaktır.


beyaz-mobilya (2)Beyaz mobilya da dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Mesela beyaz mobilya kullandığımız alanın duvarları da beyaz olmamalı. Daha koyu bir renk olmalı ki tamamlasın. Ya da mobilyalarımızı beyaz tercih ettiysek, ahşap ile kombinleyebiliriz. Direkt katalogdan beğenip almak en kolay olan tercihtir. Bir nevi hazıra konmak yerine kendimiz bir şeyler katarsak hem daha özgün bir alana sahip oluruz hem de beyazın evimize kattığı aydınlıkla daha huzurlu oluruz.


beyaz-mobilya (1)

beyaz-yatak-odasi