3dprintexpo2_2

Geçen sene düzenlenen ve 4 gün süren fuarda, 30 firma, 3D teknolojisini ve bu sistemle üretilen ürünleri tanıtıp, üretim aşamasını canlı olarak ziyaretçilere gösterdi. Fuarı, 123’ü yabancı olmak üzere 6.784 kişi ziyaret etti. İlk günden, kapanış saatine kadar, 3D PRINT EXPO’ya katılan firmaların stantları, ziyaretçi akınına uğradı.

Katılımcı şirketlerden ve ziyaretçilerden gelen yoğun talep üzerine, fuarın 2.’si 12 -14 Haziran 2015 tarihlerinde tekrar düzenlenecek.

İstanbul’da daha merkezi bir konumda olan Harbiye Askeri Müzede düzenlenecek 2.  3D PRINT EXPO,  Zengin bir konferans içeriği ve daha fazla yerli yabancı firma katılımı ile açılacak.

Dünyaca Ünlü Tasarımcı;

DENİZ KARAŞAHİN

3D PRINT EXPO TURKEY’DE Konferans verecek.

Konferans Konusu: 3d yazıcı teknolojilerinin güncel kullanımı ve bu teknolojilerin kullanımından doğan yeni iş ve ürün modelleri.

DENİZ KARAŞAHİN KİMDİR;

DK Design ve Osteoid Kurucusu, Ödüllü Uluslararası Endüstriyel Tasarımcı, İnnovator

1986 İzmir doğumlu, 2008 İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümünden mezun. 2010 yılında Paris’te Dk Design firmasını kurdu, bu firmada önce hi-fi ses sistemleri üzerine çeşitli ürünler geliştirdi zaman içerisinde vitrifiye, mobilya, denizcilik, medikal ve hızlı prototipleşme konularına çeşitli çalışmalar yaptı. Sanayi bakanlığı destekli bir projede yelkenli tekneler için portatif oto pilot sistemleri geliştirdi. İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesinde eğitim görevlisi olarak çalıştı. Uluslar arası 3 tane tasarım ödülü bulunmakta, Osteoid Medical Cast ile Ny daily news, The Telegraph, Business İnsider, Dailymail ve Discovery Channel gibi pek çok yayın kuruluşunda haber olarak çıkmıştır. Ardından Intel ile bu projeyi akıllandıran Karaşahin, tasarım danışmanlığı ve medikal alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.

Katılım ücretli olup, öğrenciye 10 TL dir. Fuarda karşılaşmak dileğiyle, iyi günler.

http://www.biletix.com/etkinlik/SDP01/TURKIYE/tr