Samsung Gear Fit Akıllı Saat – Giyilebilir Teknoloji

04 Gear_Fit_Group

 

Samsung’un Gear 2’den sonra çıkardığı ve İspanyanın Barcelona şehrinde Samsung Galaxy S5 ile tanıttığı Gear Fit giyilebilir teknolojilerin öncülerinden biri. Fitness alanında daha işlevsel olan Gear Fit, kullanıcılarına bir çok kolaylık sağlıyor.

Gear Fit, Samsung’un akıllı saatlerine göre çok daha basit ve asıl amacı sizi yürürken, koşarken veya bisiklete binerken takip etmek. Cihaz dahili bir kalp ritmi sensörüne sahip ve Tizen işletim sistemiyle çalışıyor, ancak asıl önemli olan “esnek” OLED ekrana sahip olması. Cihaz hem göze hoş görünüyor, hem de kolunuzda sizi rahatsız etmiyor. Ancak ne yazık ki onu bükemiyorsunuz.1.84 inç kavisli ekrana sahip cihaz, üzerindeki tek düğmesiyle birkaç işlevi birden yerine getiriyor.Pil ömrünün ise 3-4 gün olduğu söyleniyor.

Saat üzerinden akıllı cebinizde çalan medyayı kontrol etmeniz mümkün. Ancak Gear’ın aksine bant üzerinden direkt olarak müzik dinleyemiyorsunuz. Gelen çağrıları bir metin mesajıyla reddedebiliyorsunuz. Bununla ilgili ayarları akıllı telefonunuzdaki Gear Fit manager uygulamasıyla yapıyorsunuz.

Samsung, Gear Fit’in birçok Galaxy ceple uyumlu olacağını söylüyor. Ancak bu Galaxy’lerin hangileri olduğu henüz açıklanmadı. Fit’in diğer bir özelliği, ince ekranı için bir duvar kağıdı ayarlayabilmeniz. Beraber gelen resimlerden birini seçmeniz veya akıllı cebinizde kırptığınız bir resmi kullanmanız mümkün.

02 Gear_Fit_Grey_01 03 Gear_Fit_Orange_04 01

Kaynak:Chip