Home Ofisler : İşlevsel Bir Kullanım Alanı Oluşturmak İçin Tasarım Önerileri

Home Office

Bir home ofis sadece çalışmak için kurulmuş, geleneksel bir oda olmak zorunda değildir. Bu kahvaltı masasının boş bir köşesi, merdiven altında küçük bir masa, garajın bir bölümü ya da yatak odasının bir köşesi olabilir. Ama ofisin konumu ne olursa olsun, asla yeterli depolama alanı var gibi gözükmez. Bu ipuçları ile sahip olduğunuz odayı en üst düzeye çıkarın.

Duvarları iyi kullanın. Duvarlara raf ekleyerek zemin alanını kaplamadan büyük ölçüde depolama alanını artırabilirsiniz. Kapılarda raflar da iyi bir seçenek olabilir. Esas konu, alanı doldurmadan eşyaları sığdırmaktır.

Çok amaçlı mobilyalar düşünün. Bol mobilya depolama alanı sağlarken aynı zamanda başka bir işlevi doldurabilir. Örneğin, bir minder seçin öyle ki bu minder düz bir ayak desteği olarak kullanılmak yerine bir depo olarak kullanılabilinsin, ya da geleneksel bir kahve sehpası yerine bir sandık kullanın ya da yaratın. Bu şekilde, zemindeki mobilya miktarını arttırmadan, kitap ya da malzemeleri depolamanız mümkün olacak.

Organize olun. Eğer küçük bir alana çok fazla şey sığdırmaya çalışıyorsanız, organize olmak her şeyden önemlidir. Düzgün bir şekilde dizilmek yerine her şey bir yere yığıldığı için dağınık eşyalar daha fazla yer tutma eğilimindedir. Organize kalmak için bir yol da, transparan kaplar kullanmaktır. Bu yolla, ne depoladığınızı görebilir ve eşyaları daha kolay bulabilirsiniz. Ayrıca, onlar karton kutulardan daha düzgün ve daha istiflenebilirler. Ayrıca daha da uzun ömürlüler.

Ofisinizi başka bir odaya uydurun. Eğer her an size tahsis edilmiş bir home ofis alanına sahip değilseniz, kullanımda olmadığı zaman gizleyebileceğiniz bir çalışma alanı yaratmanın yollarını arayın. Örneğin, gardroplar artık sadece yatak odaları için değil, aynı zamanda home ofis kullanımı için de mükemmeller. Gardroplar çeşitli boyutlarda, şekillerde, renklerde ve tasarımlarda olabilir. Onları bir dizüstü bilgisayar masası olarak kullanmak için dışarı çekilebilen bir raf ile bile bulabilirsiniz. Bunlar sayesinde bütün ofis parçaları kullanımda olmadıkları zaman kapalı kapılar arkasında saklanabilir olur.

 

Tasarım Akademi Ekibi