Haftalık Tasarım İlham Kaynağı #14

BU HAFTA SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ;

Molekule bir hava filtresi, ana görevi hava kirliliğini aza indirmek ve havayı alerjen maddelerden temizlemek, böylecene size çok daha sağlıklı solunabilir ortam sağlıyor. Ana prensibi havanın içindeki zararlı maddeleri molekül boyutuna indiriyor ve filtre sayesinde bunları kendi içinde tutuyor. Molekule kesinlikle minimalist tasarımıyla piyasadaki diğer örneklerinden sıyrılıyor, şahsen evimin bir köşesinde durmasını isteyeceğim bir iyi tasarlanmış bir ürün.

Molekule-filter-600x692

Rochester Institue of Technology okulu öğrencilerinin New York merkezli ofis malzemeleri satan  Poppin ile ortak bir proje gerçekleştirdiler. Projedeki ana amaç ürünlerin ekonomik olması ve aynı zamanda kullanıcıyı estetik açından tatmin edebilmesi bekleniyordu, şahsen beni etti.

RIT_TristanCannan2-600x902

Katlanabilir telefonlar yıllardır konsept olarak geliştirilen bir projelerden biri, kağıt üzerinde her şey gayet güzel gözüküyor olsada  konsept olarak kalmaya devam ediyorlardı. Ancak Lenovo şirketi bu duruma bir son getirdi ve kağıtlardaki konsepti gerçeğe taşıyarak Lenovo C+’ı bizlere tanıtıyor. AMOLED ekran teknolojisi sayesinde telefonun ekranı katlanabiliyor. Lenovo bu tasarımıyla telefon dünyasının ezberini bozdu.

lenovo_bendphone_layout

Artem ve Vladimir adlı iki tasarımcı tarafından tasarlanan konsept Audi kamyonu gelecekteki kamyon örneklerine güzel birer örnek. İki tasarımcıda en son karar aşamasında geldiklerinde final olarak iki seçenek arasında kalmışlar ve hangisi olacağına karar veremeyince seçimi bizlere bırakmışlar.

audi_truck_b_16

Avustralyalı fotoğraf sanatçısı ve film yapımcısı Keith Loutit, alışıla gelmiş zaman atlamalı çekim tekniği çok daha farklı bir boyuta taşıyor ve Singapur’u şehrini tam 3 yıl boyunca fotoğraflıyor. 3 yıl sonunda topladığı 1 milyona aşkın fotoğrafı birleştirerek inanılmaz görüntüler oluşturuyor.