Geleceğimizi Şekillendirecek Olan 8 Tasarım Konsepti

Dünyada, bizi son derece etkileyip, şaşırtan gelecek tasarımları var. Bunların olabileceğini düşünmek bile insanı heyecanlandırıyor. Eğer inanmıyorsanız aşağıdaki görselleri inceleyin, ağzınız açık kalacaktır.

1.Dikey Tarım Kuleleri

Bu tasarım, doğadaki taşlardan esinlenilerek yapılmış bir tarım kulesi. Bu proje daha fazla enerji üreten bir ortam yaratarak, enerji üretiminin artması ile birlikte artan nüfus sorununu çözmek için umut vaadediyor.

Vertical-Farming-Towers

2. Kendi Kendini Yöneten Sualtı Şehri

Bu proje kendi kendini idame ettiren sualtı şehri, bu hayal Shimizu Corporation tarafından tasarlanmıştır.

名称未設定-1

3. Gelgit Dalgalarından Enerji Depolayan Ev

Tasarımcı ve mimar olan MargotKrasojević’ in yenilikçi hayali. Elektrik üretmek için gelgit dalgalarının gücünü depolayan fütüristik bir ev yaratmayı hedefliyor. Müthiş bir fikir, değil mi?

Tidal-Wave-Powered-House

4. Tamamen Güneş Enerjili Yaşam Alanı

Bu ev tamamen Güneş tarafından desteklenmektedir, 40’tan fazla üniversite öğrencisi tarafından tasarlanmış bir yaşam alanı.

Sustainable-Home-Completely-Powered-by-the-Sun

 

5. 3D Baskılı Protez Uzuvlar

3D baskı günümüzde çok popüler, tasarımcı William Root 3D tarayıcı ve yazıcılarla dış iskeletler oluşturmayı başarmış. Özelleştirilebilir protez oluşturmak için karmaşık bir 3D modelleme yazılımı bilmek gerekebilir.3D-Printed-Prosthetic-Limbs

6. Penceresiz Panoromik Görüntüleme

İngiltere merkezli Teknoloji Yenilik Merkezi bir uçakta herhangi bir pencere olmadan yapılan bu heyecan verici konsepti sundu. Pencereler yerine yüksek çözünürlüklü ekranlar, uçağın dört bir yanından gelen görünümleri görmek için kullanılabilecek esnek ekran panelleri kullanılabilir.

Windowless-Plane-Provides-Panoramic-Views

7. Tren Gibi Bağlantılı Uçaklar

Bol ödüllü tasarım danışmanlığı şirketi Studio Globe, havaya yerden düzgün ve sorunsuz geçisin nasıl olacağına farklı bir açıdan bakarak, ulaştırmayı yeniden tasarlamayı başardı.

Aircraft-That-Links-to-Train-Like-Pods

8. Drone Ambulans

Tasarım firması olan Argodesign hemen hemen heryerde her arazi koşulunda kullanılabilecek tek kişilik drone ambulans tasarladı.

Drone-Ambulance