çalışma-ortamı

Çalışma Ortamını Keyif Alınacak Hale Getirin

Çalışma ortamını daha keyifli bir hale getirerek çalışanlarının performansını yükseltin..

Daha önceki yazımızda Ofis Mobilyaları Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekilenler konusunun üzerinde durmuştuk. Bu sefer ofislerin, çalışanlar üzerindeki verimi hakkında bilgi vereceğiz. Çalışanlara daha iyi bir çalışma ortamını oluşturmanız için hangi hususlara dikkat etmelisiniz bir bakalım.
Çalışama arkadaşlarınızın ofis içerisinde daha mutlu olmasını sağlayarak ilk adımı atmalısınız. Unutmayın çalışanlar ne kadar mutlu olursa işlerine o kadar iyi sarılırlar ve performansları artar. Haliyle bu da sizin için olumlu olacaktır. Şahsen bende bir çalışan olduğum için kendimi rahat hissedeceğim ve işimi engellemeyecek bir çalışma ortamında iş hayatımı sürdürmek isterdim.

Çalışan kişinin memnun olması tamamen çalışma performansına ve performansına etki edeceği için ofisin tasarımı sırasında, çalışanlarınızın memnuniyeti ve rahatı önceliğiniz olmalıdır. Kötü bir çalışma ortamının iş verimini en çok düşüren etkenlerden birisi olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış bir durumdur. Çalışma ortamını, çalışanların sağlığını tehdit altına alacak kanserojen maddeleri kesinlikle uzak tutmalısınız.
Çalışanların performansının artması için malzemelerin ve renklerin doğru seçilmesi gereklidir. Ofis alanı küçükse, ortamı daraltacak, boğacak ve göz yoracak eşya tercihinden uzak durmalısınız. Mobilyaların yerleşimi sırasında en çok dikkat etmeni gereken nokta ise kişilerin birbirlerinin çalışmasını engellemeyecek şekilde yerleşim yapılmasıdır.
Çalışma ortamını tasarlamanız sırasında canlı renkleri tercih etmek, çalışanların enerjisini arttıracaktır. Yeşillik ve çiçekler kullanarak, doğanın olumlu etkilerini kullanın ve çalışma arkadaşlarınıza ferah bir ortam oluşturun. Çalışanların masalarını cam kenarı veya güneş ışığı alan yerlere koymalısınız. Ayrıca ofisin sıcaklık kontrolü de önemli bir konudur. Aşırı derecede sıcak yada soğuk ortamlar çalışanın dengesini bozabilir.
Çalışanın konsantrasyonunun bozulmaması önemlidir. Bu yüzden çalışma ortamını ses izalasyonu ile kaplatmalısınız.. Çalışanların iş yerine keyifli bir şekilde gelmesi için eğlenceli ortamlar hazırlayabilirsiniz. Bilardo masası, langırt masası, oyun konsolları ya da masa tenisi gibi motivasyon arttıran eğlence alanları oluşturun.
İş hayatınızda her zaman kazanmak istiyorsanız, çalışanlarınıza gerekli değeri vermelisiniz. Onların mutluluğunu üst düzeyde tutmak için çalışmalarına uygun, rahat, ferah ve kendilerini mutlu hissedecekleri bir çalışma ortamını hazırlamalısınız.

çalışma-ortamı-2
çalışma-ortamı-3

çalışma-ortamı-4

çalışma-ortamı-5

çalışma-ortamı-6

çalışma-ortamı-7

çalışma-ortamı-8